Buďte súčasťou HealthCare Lab Final Demo Day

Náš unikátny akceleračný program HealthCare Lab vyvrcholí virtuálnym Final Demo Day-om už 5. novembra o 18:30. Cieľom online podujatia bude osláviť pokrok, ktorý za posledné 4 mesiace dosiahli startupy z prvého ročníka  programu HealthCare Lab.

V našom publiku budú kľúčoví aktéri z inovačného ekosystému a zdravotníctva, zástupcovia ministerstiev, investori, a najlepšie digital healthcare firmy zo Slovenska i zo zahraničia. Budeme veľmi radi ak sa nášho Final Demo Day zúčastnite aj vy.

Pre prístup k online streamu podujatia je potrebná registrácia cez Eventbrite TU.

Program podujatia

 • 18:30 – 18:40 / Privítanie - Daren Wilson, General Manager Roche Slovakia
 • 18:40 – 19:00 / Opening keynote - Alain Bindels
 • 19:00 – 19:50 / Startup pitching competition - moderuje Civitta
 • 19:50 – 20:15 / Keynote prezentácia – Dr. Joan Fallon
 • 20:15 – 20:25 / Hlasovanie publika a vyhlásenie výsledkov
 • 20:25 – 20:30 / Ukončenie

Keynote rečníčka - Dr. Joan Fallon

Dr. Joan Fallon, zakladateľka a CEO spoločnosti Curemark, je jednou z najvýraznejších vedeckých osobností v oblasti pediatrickej starostlivosti v USA. Po mnohých rokoch pediatrickej a vedeckej praxe sa Dr. Joan Fallon rozhodla svoje poznatky v oblasti liečby autizmu priniesť na trh a v roku 2004 založila spoločnosť Curemark. Vedecký tím spoločnosti má dnes celosvetovo uznaných viac ako 300 patentov v liečbe neurologických ochorení a autizmu. Hodnota firmy presiahla viac ako 1 miliardu dolárov. Dr. Joan Fallon je zároveň autorkou viacerých vedeckých článkov a je držiteľkou viacerých ocenení. Goldman Sachs tento rok zaradila Dr. Joan Fallon na zoznam 100 Most Intriguing Entrepreneurs of 2020.

Final Demo Day Pitching Competition

Po 4 mesiacoch mentoringu, koučingu, workshopov, feedbacku a intenzívnej práce bude 6 startupov z prvého ročníka HealthCare Lab programu súťažiť o víťazstvo.  Startupy sa budú snažiť odbornú porotu presvedčiť, že práve ich projekt má obrovský biznis potenciál, a že práve ich tím zaznamenal počas programu najväčší progres. Porota vyberie víťaza ceny Best Startup Award, ktorý získa finačnú cenu v hodnote 10 000 EUR od Roche Slovensko.  Členovia medzinárodnej odbornej poroty sú:

 • Alain Bindels - Head of Innovation Facilitation & Digitalization Roche
 • Daren Wilson, General Manager Roche Slovakia
 • Joao Carapeto - Country Manager Diagnostics Division Roche Slovensko
 • Irene Fialka - Managing Director HealthHub Vienna
 • Gabriel Galgoci - General Manager AT&T Slovakia
 • Michal Votruba - Director RSJ Investments

Online publikum bude mať možnosť hlasovať a zvoliť si víťaza Public Vote Award, ktorý získa balíček služieb, ktorého súčasťou sú služby spoločnosti Civitta v oblasti grantového poradenstva, právne poradenstvo od právneho štúdia Sparring, dizajnérske služby štúdia More Deisgn a šesťmesačné členstvo vo vynovenom co-workingu The Spot by Vacuum Labs.

O HealthCare Lab projekte

HealthCare Lab je nový slovenský projekt podporujúci inšpiratívne inovácie a nápady smerujúce k zlepšeniu zdravotnej starostlivosti. Vznikol za podpory farma spoločnosti ROCHE Slovensko a poradenskej spoločnosti CIVITTA.Cieľom nového projektu je akcelerovať rozvoj riešení v zdravotníctve a nadviazať kontakt so začínajúcimi firmami v strednej a východnej Európe, ale aj mimo nej. Projekt chce pritiahnuť najlepšie startupy so zaujímavými inováciami v oblasti zdravotníctva.

Webová stránka projektu: www.healthcarelab.sk

Nezabudnite sa zaregistrovať na Eventbrite pre prístup k online streamu podujatia

Zdieľať článok