Peter Kolesár bol zvolený do predstavenstva AmCham

Peter Kolesár, Partner v CIVITTA, bol znovuzvolený do predstavenstva americkej obchodnej komory (AmCham) na Slovensku. CIVITTA Slovakia sa tak pripojí k spoločnostiam ako HP, CISCO, AT&T, Microsoft či PwC.

Peter Kolesár vidí kľúčovú úlohu pre AmCham pri podpore užšej spolupráce medzi firmami a mladými technologickými spoločnosťami a preklenutí medzery medzi priemyslom a akadémiou. "Veľké korporácie môžu vyhľadávať inovácie medzi začínajúcimi podnikmi, testovať nové technológie s menším rizikom a nákladmi, zatiaľ čo začínajúce podniky môžu profitovať z distribučných sietí, vedomostí a efektívnosti korporácií".

Americká obchodná komora (AmCham) bola založená v roku 1993 v Bratislave ako nezávislá organizácia, ktorá je úplne závislá od príspevkov svojich členov. S viac ako 330 členmi vrátane mnohých najväčších a najdôležitejších firiem na Slovensku, patrí v súčasnosti medzi najaktívnejšie zahraničné obchodné komory na Slovensku. Približne 23% členov tvoria americké spoločnosti, 42% sú slovenské a 35% ostatné.

Zdieľať článok